Straż Miejska - informacje
Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje z serwisu podaj swój e-mail:

wyrejestruj »

Rządowe Centrum Legislacji

Dziennik Ustaw

Monitor Polski

Kraśnik | Facebook

UM Kraśnik na Facebooku

Telewizja analogowa przechodzi do historii

20.05.2013 | Archiwum Wiadomości Daniel Niedziałek

17 czerwca na terenie województwa lubelskiego przestaniemy odbierać analogowy sygnał telewizyjny. Pozostało więc zaledwie  kilka tygodni, aby przygotować się do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej.

Emisja cyfrowa jest już dostępna w Kraśniku od wielu miesięcy. Na multipleksach naziemnej telewizji cyfrowej znajdują się następujące programy: Polsat, Polsat Sport News, TVN, TVN7, TV Puls, TV Puls 2, TV4, TV6, TVP1, TVP2 HD, TVP INFO, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Polonia, TVP Rozrywka, TVP1 HD, TVP2, TVP INFO, Polo TV, ESKA TV, ATM Rozrywka TV, T-TV.

Dodatkowe kanały są dostępne rówież odpłatnie w ofertach sieci kablowych oraz na komercyjnych platformach telewizyjnych.

W przypadku odbiorców indywidualnych, jeżeli dotychczasowa analogowa telewizja odbierana jest za pomocą aktualnie posiadanej anteny bez zakłóceń, to prawdopodobnie nie będzie potrzeby wymiany takich anten. Odbiór telewizji cyfrowej nie wymaga instalowania nowych anten odbiorczych, ponieważ sygnał jest nadawany w tym samym paśmie co dotychczasowa telewizja analogowa.

By poprawnie odebrać naziemny sygnał cyfrowy, odbiorniki telewizyjne muszą obsługiwać formaty SDTV i HDTV kodowane w systemie MPEG-4. Starsze telewizory trzeba wyposażyć w zewnętrzny dekoder DVB-T. Jego koszt to 80-200 złotych. Nowsze telewizory juz mają wbudowany dekoder i w tym przypadku żadne zmiany nie są konieczne.

Na koniec przypominamy, że wszelkie zmiany dotyczą w zasadzie tylko odbiorców indywidualnych. W przypadku instalacji zbiorowych administrator systemu ma obowiązek zadbać o udostępnienie sygału cyfrowego poszczegółnym odbiorcom. Zwracamy też uwagę na zwykłych naciągaczy, którzy próbują wykorzystać tę sytuację, oferując kupno najczęściej zupełnie niepotrzebnego sprzętu. Zanim dokonamy takiego zakupy zasięgnijmy porady fachowców, np. w sklepie ze sprzętem RTV. Tam tez możemy dokonać zakupu dekodera czy anteny o właściwych parametrach.

Więcej informacje na temat cyfryzacji można znaleźć na stronie cyfryzacja.gov.pl.

DN

Użytkownicy sieci kablowych w większości przypadków skorzystali już z oferty dotyczącej telewizji cyfrowej. Fot. Daniel Niedziałek

Miasto Kraśnik
ul. Lubelska 84
23-200 Kraśnik
NIP 715 190 70 32
tel. 81 825 15 72
fax: 81 825 27 09
kancelaria@krasnik.um.gov.pl
Godziny pracy UM:
poniedziałek
7:30-15:30
wtorek
9:00-17:00
środa-piątek
7:30-15:30


Punkt Obsługi Mieszkańców
Al. Niepodległości 44
(parter budynku CKiP)
tel.: 81 884 62 12
Godziny pracy POM:
poniedziałek
7:30-15:30
wtorek
9:00-17:00
środa-piątek
7:30-15:30


Skargi i wnioski
W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
Burmistrz-wtorek: 14:00-17:00
I Zastępca-wtorek: 14:00-17:00
II Zastępca-wtorek: 14:00-17:00


Sprawami skarg i wniosków
w Urzędzie Miasta Kraśnik zajmuje się Wydział Organizacyjny

Copyright © Urząd Miasta Kraśnik
strona główna | BIP | english version | sprawy urzędowe | przetargi | mapa strony | wykaz telefonów | napisz do nas

Ta strona używa plików COOKIE w celu jej prawidłowego działania (podtrzymanie sesji użytkownika) oraz plików cookie systemu Google Analytics w celach statystycznych. Możesz dowiedzieć się więcej na temat tych plików z polityki prywatności Google. Żadne wrażliwe dane nie są zbierane. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu.

Close