Straż Miejska - informacje
Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje z serwisu podaj swój e-mail:

wyrejestruj »

Rządowe Centrum Legislacji

Dziennik Ustaw

Monitor Polski

Kraśnik | Facebook

UM Kraśnik na Facebooku

Komunikat w sprawie Zalewu

28.05.2013 | Archiwum Wiadomości January Pawlos

Szanowni Państwo

Informujemy, że 6 maja 2013r. rozpoczęliśmy stopniowe spuszczanie wody z Zalewu Kraśnickiego w celu przygotowania zbiornika do wykonania niezbędnych prac remontowych. Mimo wielu kontrowersji dotyczących budowy i otoczenia zbiornika, Zalew Kraśnicki stał się charakterystyczną częścią krajobrazu naszego Miasta, służąc dobrze mieszkańcom i turystom jako miejsce rekreacji i wypoczynku.

Niestety uszkodzenia grobli zauważone już w 2009 roku nie zostały w porę naprawione. Przyczyniło się do powstania kolejnych defektów na coraz większą skalę. W celu zapobieżenia ewentualnej katastrofie budowlanej i mając na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców Kraśnika rozpoczęliśmy procedurę naprawy zalewu.

Chcielibyśmy podkreślić, że w związku z postanowieniem Lubelskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego zleciliśmy wykonanie ekspertyzy stanu grobli jednym z najlepszych ekspertów w Polsce. Ekspertyza wykazała szereg nieprawidłowości powstałych na etapie projektowo-budowlanym, a stan Zalewu został oceniony jako zagrażający bezpieczeństwu ludzi.

Na tej podstawie Lubelski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w dniu 7 listopada 2012 roku wydał decyzję nakazującą usunięcie stwierdzonych nieprawidłowości w stanie technicznym skarpy obwałowania Zalewu do dnia 31 maja 2013r. Oba dokumenty zarówno ekspertyza jak i decyzja nakazowa LWINB wskazują na konieczność opróżnienia zbiornika na czas remontu.

Mimo wykorzystania wszelkich dostępnych dróg odwoławczych Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego podtrzymał tą decyzję. Przeprowadzenia remontu zbiornika jest związane z czasowym wyłączeniem tego miejsca z normalnej eksploatacji. Uważamy jednak, że mieszkańcy Kraśnika podejdą do tego problemu ze zrozumieniem, ponieważ chodzi o ich bezpieczeństwo, za które na obiektach publicznych, osobiście odpowiada Burmistrz Miasta Kraśnik.

Urząd Miasta i jednostki mu podległe muszą respektować i wykonywać decyzje nakazowe państwowego inspektoratu budowlanego. W innym przypadku nastąpi administracyjne zamknięcie zalewu oraz nałożone zostaną na miasto pieniężne kary administracyjne.

Zobowiązujemy się, że dołożymy wszelkich starań, aby prace remontowe zostały przeprowadzone szybko i sprawnie, a Zalew Kraśnicki został oddany do bezpiecznego użytkowania w jak najkrótszym czasie.

Menedżer ds. zalewu

/-/

Dariusz Kalinowski

Urząd Miasta Kraśnik


Historię uszkodzeń Zalewu Kraśnickiego przedstawiamy TUTAJ

Uszkodzenia wału Zalewu Kraśnickiego /foto. Daniel Niedziałek/

Miasto Kraśnik
ul. Lubelska 84
23-200 Kraśnik
NIP 715 190 70 32
tel. 81 825 15 72
fax: 81 825 27 09
kancelaria@krasnik.um.gov.pl
Godziny pracy UM:
poniedziałek
7:30-15:30
wtorek
9:00-17:00
środa-piątek
7:30-15:30


Punkt Obsługi Mieszkańców
Al. Niepodległości 44
(parter budynku CKiP)
tel.: 81 884 62 12
Godziny pracy POM:
poniedziałek
7:30-15:30
wtorek
9:00-17:00
środa-piątek
7:30-15:30


Skargi i wnioski
W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
Burmistrz-wtorek: 14:00-17:00
I Zastępca-wtorek: 14:00-17:00
II Zastępca-wtorek: 14:00-17:00


Sprawami skarg i wniosków
w Urzędzie Miasta Kraśnik zajmuje się Wydział Organizacyjny

Copyright © Urząd Miasta Kraśnik
strona główna | BIP | english version | sprawy urzędowe | przetargi | mapa strony | wykaz telefonów | napisz do nas

Ta strona używa plików COOKIE w celu jej prawidłowego działania (podtrzymanie sesji użytkownika) oraz plików cookie systemu Google Analytics w celach statystycznych. Możesz dowiedzieć się więcej na temat tych plików z polityki prywatności Google. Żadne wrażliwe dane nie są zbierane. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu.

Close