Straż Miejska - informacje
Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje z serwisu podaj swój e-mail:

wyrejestruj »

Rządowe Centrum Legislacji

Dziennik Ustaw

Monitor Polski

Kraśnik | Facebook

UM Kraśnik na Facebooku

Historyczny awans

03.06.2013 | Archiwum Sport Paweł Szymański

To pierwszy taki sukces kraśnickich piłkarek ręcznych w 20-letniej historii klubu. Teraz przed zespołem turniej finałowy, który rozegrany zostanie w dn. 18-22 czerwca w Kępnie.

Półfinałowy turniej rozgrywany pod patronatem Burmistrza Miasta Kraśnik odbywał się w hali im. A. Gołasia przy PG nr 1. Zmierzyły się w nim zespoły KSS Kielce, UKS Dwójka Nowy Sącz i KMKS Kraśnik. Zespoły te spotkały się po raz pierwszy. Przed turniejem trudno więc było wyrokować, kto ma większe szanse na awans. Zresztą okazało się, że siły na boisku były bardzo wyrównane, a mecze rozstrzygały się w większości dopiero w emocjonujących końcówkach.

Do pierwszego meczu z Dwójką kraśniczanki przystąpiły bez kompleksów wobec bardziej utytułowanego rywala. Pokonały zespół z Nowego Sącza 18-15, do przerwy remisowały 10-10.

KMKS zagrał w składzie: Iwona Lenart i Martyna Czyżowska (w bramce) - Anna Bańka (13 bramek), Aleksandra Kłyk (3), Oliwia Kołtun (1), Maria Wilk (1), Weronika Rudzińska, Aleksandra Buczkowska, Agnieszka Cichocka, Weronika Ciempiel, Karolina Gołoś, Weronika Lawryshyn, Klaudia Świąder, Zuzanna Rostek.

W sobotę piłkarki z Nowego Sącza pokonały Kielce 21-11 (11-5), więc o ostatecznym wyniku decydował mecz KMKS z Kielcami, który rozgrywany był w niedzielę. Nasze dziewczęta, świadome wagi tego spotkania, pierwszą połowę zagrały bardzo spięte. Znów, podobnie jak w spotkaniu z Nowym Sączem, był remis. W drugiej gra KMKS była bardziej konsekwentna w obronie, co skutkowało przechwytami i szybkimi kontratakami. Dzięki temu udało się wygrać spotkanie z Kielcami, kończąc turniej na pierwszym miejscu. Awans do turnieju ogólnopolskiego stał się właśnie nie marzeniem, a faktem! Drużyna dziewcząt KMKS trenuje od września 2011 roku pod okiem Artura Hajdenraicha. Podczas turnieju radą wspierał go także trener Leszek Rejter, były szkoleniowiec pierwszoligowego KMKS.Trener Artur Hajdenrajch i jego podopieczne


KMKS Kraśnik- KSS Kielce  20-19 (11-11)

Zdobywczynie bramek (skład jak w piątek): Anna Bańka (12), Oliwia Kołtun (4), Aleksandra Kłyk (3), Klaudia Swiąder (1).

Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano Magdę Więckowską (KSS Kielce), najlepsza bramkarką - Zuzannę Gądek (UKS Dwójka Nowy Sącz) a najskuteczniejsza zawodniczką (25 bramek) została - Anna Bańka (KMKS Kraśnik) .

Na zakończenie turnieju puchary najlepszym drużynom wręczył wiceburmistrz Jarosław Stawiarski, medalami dekorował prezes KMKS Dariusz Lisek. Turniej sędziowała kraśnicka para Paulina Ryczek i Weronika Bijak. Sędziami stolikowymi byli Iwona Siedlarz i Krzysztof Siedlarz, sędzią obserwatorem Robert Martyniuk  z Zamościa, a spikerkę zawodów prowadził członek zarządu KMKS Andrzej Michota. Turniej udało się zorganizować dzięki wsparciu Urzędu Miasta Kraśnik i firmie Carsystem Krzysztofa Sarny, która niegdyś była podporą kraśnickiej piłki ręcznej.

PS

Puchary wręczał dziewczętom wiceburmistrz Kraśnika Jarosław Stawiarski

Miasto Kraśnik
ul. Lubelska 84
23-200 Kraśnik
NIP 715 190 70 32
tel. 81 825 15 72
fax: 81 825 27 09
kancelaria@krasnik.um.gov.pl
Godziny pracy UM:
poniedziałek
7:30-15:30
wtorek
9:00-17:00
środa-piątek
7:30-15:30


Punkt Obsługi Mieszkańców
Al. Niepodległości 44
(parter budynku CKiP)
tel.: 81 884 62 12
Godziny pracy POM:
poniedziałek
7:30-15:30
wtorek
9:00-17:00
środa-piątek
7:30-15:30


Skargi i wnioski
W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
Burmistrz-wtorek: 14:00-17:00
I Zastępca-wtorek: 14:00-17:00
II Zastępca-wtorek: 14:00-17:00


Sprawami skarg i wniosków
w Urzędzie Miasta Kraśnik zajmuje się Wydział Organizacyjny

Copyright © Urząd Miasta Kraśnik
strona główna | BIP | english version | sprawy urzędowe | przetargi | mapa strony | wykaz telefonów | napisz do nas

Ta strona używa plików COOKIE w celu jej prawidłowego działania (podtrzymanie sesji użytkownika) oraz plików cookie systemu Google Analytics w celach statystycznych. Możesz dowiedzieć się więcej na temat tych plików z polityki prywatności Google. Żadne wrażliwe dane nie są zbierane. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu.

Close